Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

 

Prezentujemy krótki i pożyteczny przewodnik po castingach. Chcesz być profesjonalistą w świecie mody? Zwróć szczególną uwagę na poniższe rady.

Castingi – to codzienność dla modelek i modeli. Odpowiedni wygląd, strój i zachowanie to połowa sukcesu w pozyskiwaniu zleceń.

Oto kilka wskazówek dotyczących spotkań w agencjach, z  którymi zaczynacie współpracę lub już współpracujecie:

- nie spóźniajcie się. Naszym zdaniem lepiej jest przyjść 15 minut wcześniej, niż się spóźnić. Jeżeli wiesz, że nie wyrobisz się na umówioną godzinę, zadzwoń wcześniej i poinformuj o tym agencję. Szanuj czas innych.

- na casting należy obowiązkowo zabrać portfolio/book. Dla niektórych agencji wygląd oraz zawartość booka jest podstawą w podejmowaniu decyzji o współpracy. W niektórych agencjach, jak na przykład w Nowym Jorku, bardzo ważne jest to, jak wygląda modelka/model, jaki ma look. Dlatego warto pamiętać o zadbanych włosach, cerze, paznokciach, a także odpowiednim stroju. Powinieneś być trendy. Na casting załóż strój modny, pasujący do Twojego charakteru oraz sylwetki. „Nie szata zdobi człowieka”, a jednak pierwsze wrażenie jest najważniejsze, szczególnie w tej branży.

- pamiętaj, że na castingach musisz mieć naturalny look. Mocne makijaże i nienaturalne fryzury są skreślony już na samym początku.

- jeżeli przychodzisz na casting czy spotkanie z redaktorami czasopism, agencjami reklamowymi, należy zabrać ze sobą tear-sheets (wycinanki z czasopism, gazet, gdzie pojawiły się twoje wcześniejsze publikacje). Warto pochwalić się dotychczasowym doświadczeniem.

- uprzejmość oraz grzeczność to podstawa dobrego wychowania. Każdy pracownik agencji modelek czy agencji reklamowej przede wszystkim zwraca uwagę na zachowanie i postawę modelki/modela. Co ważne! Jeżeli nie uda ci się złapać zlecenia za pierwszym razem, to nie trzeba okazywać swojego niezadowolenia. Pamiętaj, że tym razem się nie udało, ale może będziesz pasował do kolejnego zlecenia.

- podczas castingu liczy się odwaga, pewność siebie. Pamiętaj, że należy odpowiednio wykorzystać swoje 5 minut i udowodnić, że to właśnie Ty jesteś osobą, z którą warto pracować!

Comments

Leave a Reply(Your email will not be publicly displayed.)